Drukuj

Paweł Solecki

CV

– Krakowianin, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie  w klasie fagotu. A zatem fagocista, multiinstrumentalista, kompozytor i czasem aranżer. W swoim dorobku ma ponad 20 płyt, zarówno z muzyką klasyczną, jak i rozrywkową. Od roku 2000 związany z zespołem "YesKiezSirumem", z którym zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach piosenki. W 2003 roku nawiązał współpracę z Bartoszem Chajdeckim, która zaowocowała wieloma nagraniami muzyki do spektakli teatralnych i seriali telewizyjnych (m.in. "Siła Wyższa", "Misja Afganistan"). Od 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak-Wilk. Często zapraszany do różnorakich projektów muzycznych przez artystów "Lochu Camelot" oraz zespół "Galicja". Od 2011 roku współpracuje z Zygmuntem Koniecznym.
Muzyka jest dla niego całym światem. Oddany bez reszty klasyce, ale rozmiłowany w jazzie, piosence poetyckiej, a nade wszystko w etno i world music. To właśnie ten rodzaj muzyki natchnął go do nauki gry na różnych instrumentach.
W 2011 roku założył grupę "Folk For Freaks" – formację folkowo-etniczną, skupiającą się na muzyce Europy Środkowej, Bałkanów i własnych kompozycjach opartych na tematach ludowych.