Drukuj

Gertruda Szymańska

Już jako czterolatka wiedziała, że chce grać na instrumentach perkusyjnych. Idąc za dziecięcym marzeniem ukończyła szkolę muzyczną w Białymstoku, studiowała w Gdańsku, Karlsruhe i Krakowie.
Przez lata edukacji muzycznej oddawała się bez reszty muzyce klasycznej, by w końcu - idąc za głosem serca - poświęcić się całkowicie szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej, widząc w niej możliwość pełniejszej realizacji siebie. Ze współpracy z różnymi artystami czerpie wiele inspiracji, ceni sobie pracę w różnorodnych kontekstach muzycznych.

Obecnie współpracuje z Andrzejem Sikorowskim, Basią Stępniak-Wilk, Teatrem Zależnym w Krakowie, Kingą Rataj, Beatą Przybytek, z zespołami "Little Egoists", "Honzator", "Folk For Freaks".
Drukuj

Michał Braszak

- gitara basowa, kontrabas, komputer, klawiaturka.
Nie jest bywalcem, koneserem, nie bryluje na salonach, z bankietów ucieka pierwszy... jednym słowem jest nudny.
Z urodzenia Kielczanin, noworysz krakowski... do miana Krakusa pretenduje przez zasiedzenie. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu.
Gadżeciarz, fan nowoczesności z nostalgią spoglądający na stare sprzęty muzyczne.
W życiu zawodowym stara się łączyć tradycję z nowoczesnością, nie stroni od muzyki klasycznej. Z lubością oddaje się pracy w teatrze... jako muzyk oczywiście.
Na krakowskiej scenie muzycznej najczęściej towarzyszy Beacie Rybotyckiej, Barbarze Stępniak-Wilk, Jackowi Wójcickiemu, Marcie Bizoń.
Dla zdrowej równowagi hałasuje też w zespole "Honzator".
Lubi gotować... choć nie wszyscy powinni to później jeść Wink, dobre jedzenie kusi go zawsze. 
Fanatyk fotografowania dziwnych ogłoszeń rozwieszanych na słupach i w sklepach.
Drukuj

Krzysztof Cyran

Ur. 1973 w Krakowie. Gitarzysta, aranżer, teoretyk, kompozytor czasem, dziennikarz trochę, pedagog często, stały współpracownik pisma Top Guitar.
Muzyk z pogranicza – lubi awangardę ostrą i abstrakcyjnie bezlitosną, a jednocześnie także polski folk i chorał gregoriański.
Gra na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej, oraz mandolinie. Szerokie zainteresowania muzyczne – gra klasykę, latino, pop, a także rock, folk i blues. Ostrożnie zbliża się w kierunku jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (z wyróżnieniem). Studiował tam również teorię muzyki oraz kompozycję (letnie kursy). Laureat konkursów gitarowych.
Jest członkiem zespołu Basi Stępniak-Wilk (piosenka poetycka/pop) oraz Niny Stiller (muz.klezmerska) i Uli Makosz (muz.klezmerska, pieśni sefardyjskie). Na stałe współpracuje też ze śpiewaczką Adą Bujak (klasyka/piosenka), z którą wykonują recitale klasycznej pieśni hiszpańskiej oraz piosenki francuskie. Koncertował m.in. w Estonii, Francji, Niemczech, Kirgistanie, Omanie, Libanie.
Współpracował też m.in. z Vadimem Brodskim ("Beatles Symphony Orchestra"), "Capella Cracoviensis", Operą Krakowską, PWST w Krakowie. Juror festiwali młodzieżowych i studenckich. Autor hejnału miasta Nowa Ruda (zwyciężył w konkursie kompozytorskim na hejnał w 2010).
W 2011 spełniając swoje marzenia o graniu nowoczesnej rodzimej muzyki improwizowanej stał się współzałożycielem kwartetu "Folk For Freaks".

Wybrana dyskografia:

  • Basia Stępniak-Wilk Przywidzenia, Studio 2002, wyd. 2012
  • Basia Stępniak-Wilk Obce kraje Studio 2002, wyd. 2007
  • Nina Stiller Nina Stiller, EMI wyd 2006
  • Basia Stępniak-Wilk Słodka chwila zmian, Studio 2002, wyd 2005
  • Basia Stępniak-Wilk Trwaj chwilo niebieska, Studio 2002, wyd 2005
  • Krzysztof Cyran The Exclusive Guitar Club(2002), solowa płyta zawierająca własne aranżacje na gitarę solo przebojów od Mozarta do Metalliki.
  • Lidia Jazgar i Galicja, Czasem, Dalmafon ( K.C. – gitara), CD 028, wyd 2001
Drukuj

Paweł Solecki

– Krakowianin, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie  w klasie fagotu. A zatem fagocista, multiinstrumentalista, kompozytor i czasem aranżer. W swoim dorobku ma ponad 20 płyt, zarówno z muzyką klasyczną, jak i rozrywkową. Od roku 2000 związany z zespołem "YesKiezSirumem", z którym zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach piosenki. W 2003 roku nawiązał współpracę z Bartoszem Chajdeckim, która zaowocowała wieloma nagraniami muzyki do spektakli teatralnych i seriali telewizyjnych (m.in. "Siła Wyższa", "Misja Afganistan"). Od 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak-Wilk. Często zapraszany do różnorakich projektów muzycznych przez artystów "Lochu Camelot" oraz zespół "Galicja". Od 2011 roku współpracuje z Zygmuntem Koniecznym.
Muzyka jest dla niego całym światem. Oddany bez reszty klasyce, ale rozmiłowany w jazzie, piosence poetyckiej, a nade wszystko w etno i world music. To właśnie ten rodzaj muzyki natchnął go do nauki gry na różnych instrumentach.
W 2011 roku założył grupę "Folk For Freaks" – formację folkowo-etniczną, skupiającą się na muzyce Europy Środkowej, Bałkanów i własnych kompozycjach opartych na tematach ludowych.